سوالات متداول

سوالات متداول


آیا برای شركت در نظرسنجی ها نیاز به ثبت نام است؟

خیر. یكی از اهداف ایران رنكس ایجاد سهولت برای كاربران جهت شركت در نظرسنجی ها می باشد. لذا شما بدون نیاز به ثبت نام و مستقیما می توانید آراء خود را ثبت نمایید.

چرا در نظرسنجی ها شركت كنم؟ و چه فایده ای می تواند داشته باشد؟

شركت در یك نظرسنجی اعم از آنلاین و یا سنتی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. نظرسنجی ها روشی برای نشان دادن عقاید شما به صاحبان برند و مشاغل، سازمانها، مجریان و مدیران دولتی و غیردولتی می باشد. و فراتر از آن می تواند كل جمعیت كشور را مخاطب خود قرار دهد. مدیران واحدهای صنعتی، خدماتی، فرهنگی،آموزشی، ورزشی و … به نتایج نظرسنجی ها توجه نموده و اغلب اوقات این موضوع را در فرآیند تصمیم گیری خود لحاظ می كنند.
از سوی دیگر نتایج یك نظرسنجی برای خود ما نیز خالی از لطف نیست. همه ما در زندگی بصورت روزمره با انتخاب هایمان سروكار داریم.
اینكه كدام برند بهتر است؟ از خدمات كدام شركت استفاده كنم؟ و در نهایت گزینه محبوبم در نظر مردم چه جایگاهی داشته و نظر دیگران و تجربیات آنها در این مورد چه بوده است؟

بله! یكی از بهترین راه های تصمیم گیری در مسیر انتخاب هایمان، استفاده از تجربیات افرادی است كه از كالا یا خدمات مشابه استفاده نموده اند.

ما با شركت در یك  نظرسنجی، تجربیات خود را به اشتراك می گذاریم. دیگران از تجربه شما بهره مند می شوند و شما از تجربیات آنها.

بلحاظ آماری، برای ما مهم است كه همه اقشار جامعه در نظرسنجی های ایران رنكس شركت نمایند، تا هرچه بیشتر نتایج حاصله بیانگر نمونه كاملی از عقاید مردم عزیمان كشورمان باشد.

لذا از شما دعوت می شود تا ما را از تجربیات خود بهره مند سازید.

 

چرا نتایج نظرسنجی شما بازتاب عقاید من و یا افرادی كه من میشناسم نمی باشد؟

اتفاق دیگری غیر از این موضوع باعث تعجب خواهد بود. انتظاری كه می رود این است كه همانطور كه افراد بسیاری همچون شما در یك نظرسنجی شركت می كنند، تعداد زیادی از افراد با عقاید متفاوت با شما نیز در آن نظرسنجی شركت نمایند.
قابل درك است كه فرض كنیم تجربیات شما قسمی از چیزی است كه كل جامعه به آن فكر میكند. اما شما چه تعداد افراد ساكن شمال غرب یا شمال شرق كشور را به خوبی می شناسید، و یا همچنین افرادی از جنوب شرق و جنوب غرب كشور را؟ روزانه با چه تعداد افراد با دیدگاه مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ارتباط دارید؟ با چه تعداد افراد با وضعیت متفاوت اقتصادی و دارای شرایط مختلف زندگی همچون بازنشسته یا دانشگاهی، مجرد یا متاهل دارای چندین فرزند، صاحب خانه یا مستاجر صحبت می كنید؟
در واقع در هر نظرسنجی، گروهی از پاسخ دهندگان مشابه شما و دوستان شما هستند. اگر تنها به آنها نگاه كنیم، احتمالا خواهیم دید كه آراء آنها بازتاب نگاه شما خواهد بود. اما ما می خواهیم نشان دهیم كه چطور مردم كل كشور عزیزمان مسائل مختلف روز را احساس نموده و تفكر می كنند.

 

آیا ایران رنكس دارای اصول اخلاقی برای انجام نظرسنجی های خود می باشد؟

سازمان های تخصصی بزرگ در حوزه نظرسنجی اصول اخلاقی مشخصی برای خود دارند. ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم و پایبند اصول اخلاق حرفه ای می باشیم.  این اصول مسولیت ما را در قبال شما پوشش داده و نحوه تعامل ما با شما عزیزان و مسولیت مان نسبت به جامعه را شكل می دهد.

 

نظرسنجی های ايران رنكس چه تفاوتی با دیگر نظرسنجی ها كه دردیگر وب سایت ها انجام می شود دارد؟

در كنار شباهت های فراوان، تفاوت اصلی در هدف و جامعیت نظرسنجی های ایران رنكس می باشد. بسیاری از نظرسنجی هایی كه در وب سایت های مختلف صورت می گیرد به دنبال فعالیتهای بازاریابی و معرفی محصولات و خدمات خود به مخاطبان و یا قصد سنجش رضایت كاربران و مشتریان خود را دارند.
در ایران رنكس، ما به دنبال اندازه گیری عقاید و نظرات عمومی و مستند كردن تجربیات جامعه در موضوعات مختلف می باشیم. نتایج یك نظرسنجی اطلاعات مفیدی برای دانشگاهیان، محققان و ادارات دولتی فراهم می آورد و همچنین به فرآیند تصمیم گیری مدیران و صاحبان مشاغل و كاربران عزیز وب سایت ایران رنكس كمك خواهد نمود.

 

آیا برای دیگران مشخص است كه من به چه گزینه هایی رای داده ام؟

خیر به هیچ عنوان گزینه های انتخابی شما مشخص نمی باشد. برای شركت در نظرسنجی حتی نیازی به ثبت نام و عضویت در سایت نمی باشد و شما براحتی می تواند با انتخاب گزینه های مورد نظر خود دیگران را در تجربیات خود سهیم نماییم.

 

پس چرا عضو سایت ایران رنكس شوم؟

همانطور كه عنوان شد، برای استفاده از خدمات ایران رنكس نیازی به عضویت نمی باشد.
اما همانطور كه شاید بدانید، ماهیت برخی از نظرسنجی ها به گونه ای است كه جامعه هدف آن قشر خاصی از جامعه می باشد. بعنوان مثال جوانان، میان سالان، بانوان و یا آقایان. پیوستن به ایران رنكس این امكان را فراهم می آورد تا در زمان طرح چنین موضوعاتی، بانك اطلاعاتی مشخصی از كاربران برای شركت در نظرسنجی در اختیار باشد.
این همه داستان نیست! از آنجایی كه شاكله اصلی وب سایت ایران رنكس را نظرات كاربران آن تشكیل می دهد، وب سایت ایران رنكس برخود لازم می داند تا به رسم یادبود و قدردانی از كاربران همراه خود، در پایان هر سال به قید قرعه به تعدادی از كاربران همراه خود جوایزی اهدا نماید. كاربران با رنكينگ بالاتر از شانس بيشتري برخوردار خواهند بود.

 

شاید افراد مختلف چندین بار در یك نظرسنجی شركت كرده و به گزینه مورد نظر خود بیش از یكبار رای دهند. آیا این موضوع باعث كم ارزش شدن نتایج نظرسنجی نمی شود؟

در نظرسنجی های ایران رنكس، هر كاربر با استفاده ازسیستم مورداستفاده خود تنها یكبار می تواند در آن نظرسنجی شركت نماید. این موضوع بطور خودكار با محدود كردن IP سیستم مورد استفاده كنترل می شود. لذا با هر IP تنها می توان یكبار در نظرسنجی های مختلف شركت نمود.