نکات مهم در خرید خودرو

0 129
برای مشاهده رنكينگ بر روی دكمه نتايج در انتهای ليست گزينه ها كليك نماييد. و برای شركت در نظرسنجی پس از انتخاب گزينه مورد نظر خود بر روی دكمه ارسال در انتهای ليست گزينه ها كليك نماييد.

در هنگام خرید خودرو کدام یک از این ویژگی ها برای شما مهم است؟

گزينه موردنظر شما در ليست نبود؟ با ما تماس بگيريد

نکات مهم در خرید خودرو

خرید خودرو یکی از بزرگترین خریدهای زندگی ما می باشد. خودروی جدید باید نیازها و خواسته های سبک زندگی ما را برآورده کند. برای داشتن یک انتخاب مناسب، لازم است تا به نکات مهم در خرید خودرو توجه داشته باشیم. اما کدامیک از این عوامل در اولویت خریداران بالقوه خودرو در ایران می باشد؟ در این مقاله سعی داریم تا مروری بر نکات مهم در هنگام خرید خودرو داشته باشیم.

ایمنی

بدون تردید، ایمنی از مهمترین نکاتی است که لازم است در هنگام خرید خودرو به آن توجه شود. برای ایمنی خود و مسافران باید حداقل های ایمنی یک خودرو اطمینان حاصل شود.

 • کیسه هوای راننده و سرنشینان
 • ترمز ضد قفل (ABS)
 • سیستم های هشدار دهنده (اعلان های کمربند ایمنی و غیره)

مصرف سوخت

یکی دیگر از نکات مهم در خرید خودرو که باید مورد توجه قرار گیرد ، مصرف سوخت است. اگر شما هم تا به حال خودرویی داشته اید که به سرعت سوخت شما را مصرف می کرده است، پس می دانید که مصرف سوخت چقدر مهم است. داشتن خودرویی با مصرف سوخت پایین در دراز مدت برای شما صرفه جویی ریالی قابل توجهی خواهد داشت. مخصوصاً اگر در شهر زیاد رانندگی می کنید که تمام توقفات و شروع به حرکت های آن می تواند بر مصرف سوخت شما تأثیر منفی بگذارد.

کیفیت

کیفیت به طرز کار و دوام خودرو، اجزا و لوازم جانبی آن در طول زمان اشاره دارد. خودروهایی که کیفیت بالایی دارند، مشکلات کلی کمتری مانند لایه برداری رنگ و یا صداهای ناهنجار و غیره را تجربه خواهند کرد. توجه به این نکته ضروری است که خودروهای بازطراحی شده یا تازه معرفی شده در اولین سال تولید خود مشکلات کیفی بیشتری را نسبت به سالهای بعد تجربه خواهند کرد. این طبیعی است زیرا تولیدکنندگان باید با اشکالات و خطاهای پیش بینی نشده تولید مقابله کنند.

توصیه می کنم قبل از خرید یک ماشین جدید تا سال دوم تولید آن منتظر بمانید. این کار نه تنها در هزینه شما صرفه جویی می کند، بلکه مشکلات کیفی کمتری را نیز تجربه خواهید کرد.

خدمات پس از فروش

در خرید خودروی صفر و یا کم کارکرد، این مهم است که مطمئن شوید شرکت ارایه دهنده خودرو، نه تنها در هنگام خرید خودرو بلکه بعد از آن نیز مراقب خودروی شما می باشد. خدمات پس از فروش باید عاملی اساسی در تصمیم گیری شما باشد. اطمینان حاصل کنید که ماشین جدید دارای دوره گارانتی مناسب نیز می باشد. حتی ممکن است خدمات برنامه ریزی شده رایگان و خدمات رایگان جاده ای برای یک دوره معین ارائه شود. از وجود قطعات یدکی با کیفیت در بازار نیز اطمینان حاصل کنید.

استفاده روزانه

وقتی می گوییم استفاده روزمره، منظور ما این است که شما هر روز از خودروی خود استفاده خواهید کرد. به رفتن هرروزه به محل کار، سرگرمی ها، مسئولیت ها و میزان فضای مورد نیاز خود فکر کنید. یک خودروی جدید یک تعهد بزرگ است، بنابراین فکر کنید که در چند سال آینده نیز به چه مقدار فضا نیاز خواهید داشت. آیا برای داشتن یک خانواده بزرگ برنامه ریزی می کنید؟ یا همیشه برای یک ماجراجویی آماده هستید؟

راحتی رانندگی

 • از دیگر نکات مهم در خرید خودرو احساس راحتی در زمان رانندگی است. راحتی خودرو با صندلی ها شروع می شود. زیرا شما تقریباً تمام وقت خود را در زمان رانندگی در یک صندلی می گذرانید. کمردرد هنگام رانندگی واقعاً می تواند یک سفر را به درازا بکشاند و در هنگام رسیدن به مقصد موجب احساس خستگی مضاعف در شما بشود. لذا صندلی های راحت در یک وسیله نقلیه مهمترین جنبه راحتی ماشین است! پس با توجه به اینکه چند ساعت در جاده خواهید گذراند، بهتر است راحتی خودرو را در نظر بگیرید! در ادامه برخی از ویژگی های مهم قابل توجه لیست شده است:
 • حالت های مختلف رانندگی
 • سطح سر و صدا هنگام رانندگی
 • سانروف
 • صندلی های برقی
 • فرمان برقی
 • سیستم صوتی عالی با بلوتوث
 • سرگرمی صندلی مسافر عقب
 • کنترل آب و هوا
 • صندلی های چرمی
 • ماساژ صندلی داخل ماشین
 • شاسی بلند
 • صندلی های گرم شونده
 • سیستم تعلیق راحت
 • حالت های روشنایی متغیر

قیمت پایین

وقتی به خودروهای جدید نگاه می کنیم، اولین چیزی که در ابتدا از آن سوال می شود قیمت است. قیمت به احتمال زیاد بزرگترین و موثرترین عامل در تصمیم گیری افراد در هنگام خرید یک خودرو می باشد. وقتی در حال خرید خودرو هستید مهم است که برای خود بودجه تعیین کنید و به آن پایبند باشید.

طراحی و ظاهر خودرو

طراحی خودروها تا حدودی توانسته است فرهنگ کشوری را که در آن تولید می شوند به نمایش بگذارد و با نیازها و سلیقه مردم محلی خود سازگار باشد. چهل سال پیش، کادیلاک، فولکس واگن یا سیتروئن خودروهای کاملاً متفاوتی بودند که در موقعیت‌های خاص متولد شدند. این در تضاد با دنیای جهانی شده کنونی است. جایی که چند شرکت ‍پیشرو بازار خودرو را کنترل می کنند. آنها طراحی استانداردی را اعمال کرده و اهمیت این خواسته استفاده کنندگان از وسایل نقلیه را در هر قاره به حداقل رسانیده اند. با این حال طراحی و ظاهر خودرو ممکن است نقش مهمی در تصمیم‌گیری برای خرید خودرو داشته باشد. سن و جنسیت نقش بسزایی در تبیین اهمیت این ویژگی دارد.

برند مورد علاقه

در نهایت اینکه هرکس معیار خاص خود را برای خرید خودروی جدید یا پیدا کردن یک خودروی دست دوم دارد. برخی از خریداران وفادار به برند مورد علاقه خود هستند. و برخی دیگر خودرویی جدید با آخرین فناوری روز را می‌خواهند. با این حال، بیشتر مردم به دنبال بهترین خودروی موجودی می‌باشند که آنها را مرتباً به تعمیرگاه های خودرویی ارجاع ندهد. برخی از خودروسازان خودروهای قابل اعتمادتری نسبت به سایرین تولید می کنند، اما انتخاب یک برند خاص بر اساس شهرت، نسبت به گذشته پیچیده تر شده است. زیرا فناوری های جدید در مدل های معرفه شده اخیراً ادغام شده و برندهای خودرویی در حال نزدیک شدن به سطح کیفی یکسانی هستند.

اکنون شما می توانید بهترین های خودرویی را که بر اساس آرا مردمی تعیین شده است را در ایران رنکس مشاهده کرده و با شرکت در نظرسنجی ها تجارب خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments