نظرسنجی: زیباترین روستای ایران

4 614

نظرسنجی زيباترين روستا در ایران

از شما دعوت مي شود تا با ارسال تصاوير زيبا, روستاي مورد نظر خود را در نظرسنجي شركت دهيد.

در صورت دریافت تصاوير مختلف از يك روستا, زيباترين تصوير به انتخاب سايت بارگذاري خواهد شد.

براي ارسال تصاوير از اين فرم استفاده نماييد

برای مشاهده رنكينگ بر روی دكمه نتايج در انتهای ليست گزينه ها كليك نماييد. و برای شركت در نظرسنجی پس از انتخاب گزينه مورد نظر خود بر روی دكمه ارسال در انتهای ليست گزينه ها كليك نماييد.

به نظر شما زیباترین روستای ایران كدام است؟

روستای محبوب شما در ليست نبود؟ با ما تماس بگيريد

زيباترين روستا در ايران

خداوند روستا را آفريد و بشر شهر را. شايد اين مثل خود بتواند بيانگر تفاوت دركيفيت زندگي ميان شهر و روستا باشد. احاطه شدن روستاها توسط طبيعت موجب شده است جريان زندگي در روستاها زنده تر جلوه كند.

متاسفانه در دهه هاي اخير مهاجرت روستانشينان به شهرها موجب كاهش جمعيت روستاها و نيز ايجاد ويا تشديد مشكلات زندگي شهرنشيني شده است. هواي آلوده, جايگزين شدن محصولات ارگانيك با غذاهاي صنعتي و افزايش بيماري هاي ناشي از سبك زندگي شهري برخي از اين مشكلات هستند.

وقت آن رسيده است تا جريان اين مهاجرت معكوس شده و هر چه بيشتر به اصل خويش بازگرديم. اتفاقي كه در ديگر نقاط دنيا بشكل ويژه اي مورد توجه قرار گرفته است. نه تنها احياء يك زندگي سالم بلكه شايد پتانسيل بالاي اقتصادي روستاها مي تواند توجيه و دليل اصلي اين گرايش باشد.

گذشته از اقتصاد كشاورزي و باغداري, جاذبه هاي روستايي يكي از محرك هاي اصلي جذب توريست مي باشد. زيبايي طبيعي, ارزشهاي فرهنگي, گاها اهميت تاريخي, هواي پاك و زندگي كم استرس, لذت و سرگرمي فراواني براي بازديدكنندگان و مسافران فراهم خواهد آورد.

اما ما تا چه اندازه در بهره برداري از اين سرمايه هاي عظيم ملي موفق بوده ايم؟ آيا هنوز وقت آن نرسيده است تا ثروت و گنجينه هاي درون روستاهايمان را شكوفا كنيم؟

در نظرسنجي زيباترين روستاهاي ايران سعي داريم تا به سهم خود و با كمك شما زيبايي روستاها را در اقصي نقاط كشور به رخ بكشانيم. لذا از شما دعوت مي شود تا با نگاهي متفاوت به اين ثروت ملي تصاويري زيبا از روستاهاي ايران را براي ما ارسال نماييد تا در نظرسنجي زيباترين روستا در ايران شركت داده شود.

در «گلستانه» چه بوی علفی می‌آمد!
من در این آبادی‌، پی چیزی می‌گشتم‌:
پی خوابی شاید،
پی نوری‌، ریگی‌، لبخندی‌.

سهراب سپهري

 

 

 

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
guest
4 نظرات
قدیم ترین
جدیدترین بیشترین آراء
Inline Feedbacks
View all comments
acm44
acm44
4 سال پیش

سایت تون عالیه

ناشناس
ناشناس
2 سال پیش

سلام ببخشید از کدام قسمت میتوانیم نظر دوستان درموردسایت هاراببینیم

یه بنده خدا
یه بنده خدا
3 ماه پیش

به نظر من همه ی روستاهای ایران زیبا هستند.