نظرسنجی: بهترین یخچال فریزر در بازار ایران

1 2,611

نظرسنجی بهترین یخچال فریزر در بازار ایران

برای مشاهده رنكينگ بر روی دكمه نتايج در انتهای ليست گزينه ها كليك نماييد. و برای شركت در نظرسنجی پس از انتخاب گزينه مورد نظر خود بر روی دكمه ارسال در انتهای ليست گزينه ها كليك نماييد.

بهترين برند يخچال فريزر در بازار ايران كدام است؟

يخچال فريزر مورد نظر شما در ليست نبود؟ با ما تماس بگيريد

راهنمای خرید و انتخاب بهترین یخچال فریزر: هر آنچه که باید قبل از خرید یخچال جدید بدانید

در آشپزخانه های امروزی، یخچال فریز دیگرصرفا دستگاهی برای تازه نگه داشتن مواد غذایی نمی باشد. توجه به این موضوع یقینا بر تصمیم گیری ما در انتخاب بهترین یخچال فریزر اثرگذار خواهد بود. در اینجا سعی شده است تا تمام جنبه های قابل توجه در هنگام یک خرید جدید و انتخاب بهترین یخچال فریزر لیست شود.

نکاتی که باید در هنگام خرید یخچال به آن توجه داشت

  1. گنجایش
  2. فضا
  3. یخ زدایی
  4. انواع یخچال ها
  5. رتبه انرژی
  6. کمپرسورها
  7. امکانات بیشتر

گنجایش

گنجایش یخچال در بهترین یخچال فریزر

گنجایش یک یخچال با لیتر اندازه گیری می‌شود. در بازارهای امروزی شاهد گستره وسیعی از گنجایش یخچال از حجم پایین تا حجم بالا می باشیم. اما نکته کلیدی جهت درک نیازمندی ما، اندازه خانواده ما می باشد. که خود تعیین کننده میزان مواد غذایی است که ما نیاز داریم. تا در یخچال خود ذخیره کنیم.

برای یک زوج با یک کودک، یک یخچال 150 تا 250 لیتری مناسب و کافی به نظر می رسد. برای یک خانواده بزرگتر 4 تا 5 نفره، باید بدنبال یک یخچال 250 تا 500 لیتری باشیم. اما اگر یک خانواده 4 نفره متشکل از دو بزرگسال و دو کودک باشد، یک یخچال 250 تا 350 لیتر به اندازه کافی خوب خواهد بود. خانواده های بزرگ 6 و 7 نفره البته به یک یخچال بزرگتر با گنجایشی بین 550 تا 850 لیتر نیاز خواهند داشت.

در سمتی دیگری از این طیف، یخچال هایی با گنجایش 40 تا 100 لیتز وجود دارد. که اگر فردی تنها می باشید، بهترین گزینه برای شما خواهد بود. گاهی اوقات ممکن است به گنجایشی بیشتر از تعداد اعضای خانواده نیاز داشته باشید. پس همیشه توصیه می‌شود تا قبل از تصمیم گیری در مورد گنجایش یخچال، نیازمندی های خود را به دقت در نظر بگیرید.

فضا

میزان فضای در دسترس در منزل موضوع مهمی دیگری است. که باید در هنگام خرید یخچال جدید و انتخاب بهترین یخچال فریزر به آن توجه کرد. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که اندازه یخچال مورد علاقه خود را مطالعه نماییم. و ببینیم که آیا قابلیت قرارگیری در فضای در دسترسمان را دارد؟ در این حین توجه داشته باشید که درهای یخچال نیازمند فضایی برای باز و بسته شدن آزادانه می باشند. و همچنین چند سانتی متری فضای خالی در بالا و پشت یخچال داشته باشیم تا گردش هوای گرم یخچال براحتی صورت بپذیرد.

گاهی اوقات، حمل و نقل یخچال خریداری شده به درون خانه نیز مشکلی خواهد بود که به دلیل کوتاه بودن فضای راه پله ها و یا آسانسور با آن مواجه می‌شویم. این یک جنبه اصلی است که باید قبل از خرید مدل دلخواهمان در نظر داشته باشیم.

برفک زدایی : دایرِکت کول و فِراست فری

تمامی یخچال ها نیازمند جریان هوای خنک در محفظه های خود می باشند. وقتی صحبت از یخچال فریزرهای دایرِکت کول «خنک مستقیم» می‌شود، این جریان هوا از طریق همرفت طبیعی و بدون کمک خارجی انجام می‌شود. عیب عمده این روش توزیع ناهموار گردش هوا است که منجر به تشکیل برفک در یخچال می‌شود.

بنابراین باید مرتباً یخچال را به صورت دستی یخ زدایی کنیم. از مزایای این فناوری می توان به اقتصادی بودن و مصرف برق کمتر این یخچال ها اشاره کرد.

نام فِراست فری «بدون برفك» به خودی خود به ما می‌گوید که هیچ یخبندان یا برفكی برای مقابله با آن وجود ندارد. این یخچال ها با کمک فن های برقی هوای خنک را به طور یکنواخت در داخل یخچال فریزر به گردش در می آورند.

انواع یخچال ها

انواع یخچال ها

بسته به اندازه و نحوه ساخت آنها، یخچال ها را می توان به پنج نوع اصلی طبقه بندی کرد:

تک درب

همانطور که از نام آن پیداست، این یخچال ها فقط یک درب دارند و ظرفیت آن بین 150 تا 250 لیتر است. این مدل از یخچال ها مقرون به صرفه ترین گزینه های موجود هستند. و به غیر از فضای یخچال، فضای فریزر متوسطی را نیز ارائه می دهند.

یخچال‌های تک درب عمدتاً دایرِکت کول هستند. اما امروزه حتی این مورد نیز در حال تغییر است و بسیاری از شرکت‌ها گزینه یخ زدایی خودکار دیجیتال را در مدل‌های خود معرفی می‌کنند.

دو درب

این مدل از یخچال فریزرها دارای دو درب می باشند، یکی بر روی دیگری. در حالی که محفظه بالایی برای فریزر در نظر گرفته شده است، قسمت پایینی به یخچال اختصاص داده شده است. به این ترتیب فضای فریزر بیشتری برای استفاده در اختیار خواهید داشت.

یخچال دو درب معمولاً 250 تا 500 لیتر ظرفیت دارد. چنین یخچال هایی نیز به گونه ای ساخته شده اند که انرژی کمتری مصرف کنند و طبیعتاً همیشه بدون برفک هستند. مدل‌های دو درب از نظر مصرف انرژی کارآمد بوده و با قفسه‌های شیشه‌ای مقاوم طبقه بندی می‌شوند.

سه درب

یخچال های سه درب نسبت به مدل های دیگر بلندتر و باریک تر هستند. و برای خانه هایی با فضای کمتر مناسب می باشند. آنها در ظرفیت های 250 تا 350 لیتر عرضه می‌شوند. فریزر در بالا قرار گرفته و یخچال در وسط جهت استفاده روزمره و در پایین یک کشوی کریسپر معروف به کشوی سبزیجات تعبیه شده است. مدل های سه درب با فناوری بدون برفک و قفسه های شیشه ای مقاوم تولید و عرضه می‌شوند.

ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید گران ترین مدل های موجود هستند. و از این رو به آخرین فناوری های روز مجهز می باشند. این یخچال‌ها با ظرفیت‌های بین 550 تا 850 لیتر، فضای ذخیره‌سازی بزرگی را با بخش‌های مختلف ارائه می‌دهند. طبیعتاً این مدل بدون برفک بوده و با قفسه های شیشه ای مقاوم تولید و عرضه می‌شوند.

مینی

یخچال های مینی از نظر اندازه کوچک بوده و فقط یک خنک کننده برای تازه نگه داشتن مواد غذایی شما ارائه می دهند. ظرفیت آنها می تواند تا 100 لیتر باشد. ممکن است فریزر بسیار کوچکی در آنها ادغام شده باشد، اما همیشه اینطور نیست. آنها همیشه دایرِکت کول هستند.

بهترین یخچال فریزر و رتبه انرژی

برچسب مصرف انرژی یخچال فریزر

برچسب انرژی لوازم خانگی نشان‌دهنده میزان کارآمدی آنها در مصرف انرژی است. هرچه رتبه بالاتر باشد، مصرف انرژی آنها نیز بهینه تر خواهد بود. و منظور آن به طور دقیق تر کل واحدهای برق (کیلووات ساعت) می باشد که مدل یخچال شما در یک سال استفاده می کند. همیشه باید به دنبال برچسب انرژی با رنگ سبزتر باشید.

کمپرسورها

کمپرسورها وظیفه حفظ دمای داخل یخچال را بر عهده دارند. باید توجه داشت که یخچال‌های کوچکتر معمولاً با کمپرسورهای معمولی عرضه می‌شوند. در حالی که یخچال‌های سایز متوسط و بزرگ مجهز به کمپرسورهای اینورتر می‌شوند.

کمپرسور جنرال یا معمولی

این کمپرسورها با سرعت بسیار بالا شروع به کار کرده و سپس با سرعت ثابت به کار خود ادامه می دهند. به این ترتیب، حتی اگر هدررفت سرمایی وجود نداشته باشد، آنها همچنان با همان سرعت به کار خود ادامه می دهند. و تنها زمانی خاموش می شوند که به سرمای بهینه خود رسیده باشند. به همین دلیل است که هر از چند گاهی یک صدای “تیک” را از یخچال خود می شنویم.

کمپرسور اینورتر

کمپرسورهای اینورتر قابل انظباق هستند. به این معنا که بسته به میزان سرمایش مورد نیاز می‌توانند با سرعت‌های متفاوتی کار بکنند. آنها با سرعت کم شروع به کار کرده و فقط زمانی سرعت می گیرند که سرمایشی از بین رفته باشد. این امکان به آنها اجازه می دهد تا بازده انرژی بیشتری داشته باشند.

بهترین یخچال فریزر و امکانات بیشتر

امکانات اضافی یخچال فریزر

تعداد بسیاری ویژگی های اضافی وجود دارد که در یخچال های مدرن برای رفاه بیشتر زندگی شما ارائه بکار گرفته می شوند. بیایید نگاهی به اصلی ترین آنها در بهترین یخچال فریزر بیندازیم:

آبسرد کن

دستگاه های پخش آب و یخ بیشتر در مدل های ساید بای ساید یافت می شوند. آنها به شما این امکان را می دهند که آب سرد یا تکه های یخ را بدون باز کردن درب یخچال داشته باشید. می توانید به سادگی لیوان خود را روی یک اهرم داخلی فشار داده تا آب سرد یا یخ فراهم شود.

قفسه های شیشه ای محکم

اگر اولویت شما در استفاده طولانی مدت از یخچال می باشد، همیشه به دنبال مدل هایی با قفسه های شیشه ای محکم باشید. آنها نسبت به قفسه های پلاستیکی دوام بیشتری دارند. و می توانند وزن بیشتری را تحمل می کنند.

یخچال های تبدیل پذیر

برخی از یخچال‌ها فناوری تبدیل‌پذیر را به شما ارائه می‌دهند. و چنانچه فضای یخچال شما دائماً پر می شود این گزینه بسیار مفید خواهد بود. این به این دلیل است که شما خواهید توانست به راحتی محفظه فریزر را به فضای یخچال تبدیل کنید.

قفسه بندی قابل تنظیم

کیک بزرگی برای جشن تولد آورده اید و فضایی برای نگهداری آن در یخچال ندارید؟ قفسه‌های قابل تنظیم در چنین مواقعی به کمک می‌آیند. زیرا می‌توانید چند قفسه را برداشته تا بتوانید اقلام بزرگ‌تر را جا دهید.

کول پک

کول پک قابلیتی است که می‌تواند فریزر را تا 12 ساعت بدون منبع تغذیه خنک نگه دارد. چنین یخچال هایی در مناطقی که برق دائما قطع می شود بسیار مفید خواهد بود.

تثبیت کننده ولتاژ

اگر در مناطقی زندگی می کنید که نوسانات ولتاژ مکرر وجود دارد، بهترین یخچال فریزر انتخاب مدلی با تثبیت کننده ولتاژ می باشد. این مدل ها می توانند کمپرسور را در برابر نوسانات ولتاژ بالا محافظت کنند.

خوشبو کننده

خوشبو کننده ها با استفاده از فیلترهای قوی، بوی یخچال را از بین می برند. این امکان تضمین می کند که هر بار که درب یخچال را باز می کنید بوی بدی از آن استشمام نمی شود.

یخچال های هوشمند

یخچال‌های مدرن به بسیاری از ویژگی‌های هوشمند مجهز شده‌اند. ادغام با تلفن های هوشمند یکی از همین موارد است. اما برخی از مدل ها حتی با نمایشگرهای بزرگی عرضه می شوند. که مواردی مانند تقویم ها، عکس ها، فیلم ها و موارد دیگر را به نمایش می گذارند.

امیدواریم این راهنمای خرید یخچال به شما کمک کرده باشد تا در انتخاب بهترین یخچال و فریزر متناسب با نیازهایتان بهترین تصمیم را بگیرید. اگر از این مقاله لذت بردید، حتما با شرکت در نظرسنجی بهترین یخچال و فریزر و با ثبت دیدگاه، دیگران را نیز از تجارب خود بهره مند سازید. همچنین می توانید در نظرسنجی بهترین های دیگر لوازم خانگی شرکت فرمایید.

4 1 vote
امتیازدهی به مقاله
guest
1 دیدگاه
قدیم ترین
جدیدترین بیشترین آراء
Inline Feedbacks
View all comments
ناشناس
ناشناس
7 ماه پیش

عالی