رتبه: بهترین شهر دنیا برای زندگی

0 33

رنکینگ بهترین شهر دنیا برای زندگی

بهترین شهر دنیا برای زندگی

این اینفوگرافیک را در سایت/وبلاگ خود انتشار دهید

4
10 شهر برتر دنیا

1- وین اتریش

2- ملبورن استرالیا 

3- اوزاکا ژاپن

4- کلگری کانادا

5- سیدنی استرالیا

6- ونکوور کانادا

7- تورنتو کانادا

8- توکیو ژاپن

9- کپنهاک دانمارک

10- آدلاید استرالیا

وین

وین (اتریش) بهترین شهر دنیا

 

دمشق

دمشق (سوریه) رتبه 140

(پایین ترین رتبه در رده بندی)

 

ایران رنکس سایت نظرسنجی و رنکینگ ایران

 

بهترین شهر دنیا

اکونومیست 140 شهر دنیا را بر اساس شاخص های ثبات و امنيت، بهداشت و سلامت، فرهنگ و محیط زیست، آموزش و تحصيلات و زیر ساخت رده بندی می کند.

منبع: The Economist Intelligence Livability Ranking 2018

 

ایران رنکس

تهران، بیشترین پیشرفت در پنج سال گذشته

در رده بندی اکونومیست، تهران یکی از شهرهایی بوده که در کنار ابیجان، هانوی و بلگراد، بیشترین پیشرفت را در پنج سال گذشته داشته است.

تهران

تهران (ایران) رتبه 128

 

بر اساس نظرسنجی اكونومیست پایتخت اتریش، وین، برای اولین بار در صدر جدول بهترین شهر دنیا برای زندگی قرار گرفت. در این رقابت وین موفق به پیشی گرفتن از شهر ملبورن گردید و به ركورد 7 ساله این شهر استرالیایی پایان داد. این رنكینگ بر اساس ارزیابی 30 آیتم در زمینه امنیت و ثبات، بهداشت و درمان، آموزش و تحصیلات، زیرساخت و محیط زیست انجام شده است كه در آن شش شهر از ده شهر برتر دنیا در كشورهای استرالیا و كانادا واقع شده اند. كشورهایی كه دارای تراكم جمعیت پایینی هستند.

دو شهر استرالیایی دیگر نیز در زمره بهترین ها قرار گرفتند: سیدنی (پنجم) و آدلاید (دهم).‌ درحالیكه تنها یك شهر اروپایی دیگر در میان 10 شهر برتر دنیا قرار گرفت. این شهر كپنهاگ پایتخت دانمارك است كه در رتبه نهم جای گرفته است. دیگرشهرهای برتر دنیا بين ژاپن (اوزاكا در رده سوم و توكیو در رده مشترك هفتم با تورنتو) و كانادا (كلگری در رتبه چهارم و ونكوور و تورنتو به ترتیب در رتبه های ششم و هفتم) تقسیم گردید.

تهران بيشترين ارتقاء در پنج سال گذشته

شهر تهران نیز بهمراه شهر آبیجان پایتخت پیشین ساحل عاج، هانوی و هوشیمینه ویتنام و بلگراد صربستان بیشترین رشد در 5 سال گذشته را داشته اند. شهر تهران در رتبه 128 قرار گرفته است. در سوی مقابل شهرهای كیف اكراین، سن خوزه پورتوریكو، كاراكاس ونزوئلا، آسونسیون پاراگوئه و در نهايت دمشق سوریه بیشترین نزول در 5 سال گذشته را داشته اند. شهر دمشق در جايگاه يكصد و چهلم از ميان 140 شهر موجود در اين ليست قرار دارد.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
دیدگاه تصویری
 
دیدگاه صوتی